3 engelliye araç verildi
15 Mart 2012 - 

İscehisar ilçesinde 3 engelli vatandaşa akülü engelli aracı verildi.

Belediye binası önünde düzenlenen törende konuşan Belediye Başkanı Mustafa Çibik, engelli araçlarının AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ürün’ün girişimleriyle temin edildiğini söyledi.

Kaymakam Murat Kütük de söz konusu araçların engellilere verilmesine vesile olan Milletvekili Halil Ürün ile finansmanı sağlayan Emirdağlı iş adamı Özcan Halaç ve Emirdağlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYAD) Başkanı Metin Eder’e teşekkür etti.

EYAD vasıtasıyla Türkiye genelinde 3 bine yakın akülü engelli aracı dağıtıldığını bildiren Kütük, şöyle konuştu:

”Şu anda sağlamız ama ilerde engelli olamayacağımızın garantisi yok. Bu bakımdan engellilerimize gereken önemi vermeliyiz.

Bir ülkenin kalkınmışlığı engellilere verilen önemle de ölçülüyor. Engellilere önem veren, onların ihtiyacını giderip sorunlarına çare bulan ülkeler kalkınmış demektir.”

Akülü engelli araçlarının anahtarları, Kaymakam Murat Kütük, Belediye Başkanı Mustafa Çibik, Garnizon Komutanı Kıdemli Başçavuş İlyas Erdoğan ve AK Parti İlçe Başkanı Naci Mermer tarafından 3 engelliye verildi. (AA)

Kategoriler: İscehisar, Manşet, Yaşam Etiketler:

Arama Terimleri

engelliden engelliye satılık araç, engelliden engelliye satılık araba, engelliden engelliye satilik, engelliden engelliye satılık otomobil, engeliden engeliye satılık araba com, engelliden engelliye satılık arabalar, engelliden engelliye satılık araçlar, engelliden engelliye satılık oto, engelliden engelliye satılık otolar, engelliden satılık araba

Yorumlar

Bir Cevap Yazın