51 belediye kapanacak mı?

kemalettin-yilmaz

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Afyonkarahisar Milletvekili Kemalettin Yılmaz, 2014 yılında yapılacak Mahalli İdareler seçimlerine nüfusu 2000’in altında olan Belediyelerin girmeme tehlikesinin bulunduğunu söyledi. Yılmaz, “2009 yılında 41 belediyemiz bu kapsamdaydı. Şu an ise bu rakam 51’e yükseldi” dedi.

Yerel seçimlerin 2013 yılına alınma ihtimalinin güçlendiğini belirten MHP Milletvekili Yılmaz, herhangi bir yasal düzenleme yapılmazsa ilimizdeki 51 belediyenin seçimlere giremeyeceğini söyledi. Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar il ve ilçe teşkilatlarının kongrelerini tamamladığını kaydeden MHP Milletvekili Kemalettin Yılmaz, artık tüm güçlerini yerel seçimler için harcayacaklarını söyledi. MHP’li belediyelerin Afyon’da büyük hizmetler yaptığını kaydeden Yılmaz, halkımızın bu hizmetleri yakından gördüğünü ifade etti. 2014 yılında yapılması gereken Mahalli İdareler seçiminin hazırlıklarının kış dönemine rast geleceği için muhtemelen 2013 yılı Ekim yada Kasım ayında yapılmasının muhtemel olduğunu söyleyen Yılmaz, hükümetin böyle bir adım atması halinde teknik ve destek anlamında gerekeni yapacaklarını kaydetti.

2009 yerel seçimlerine giren nüfusu 2000’in altında olan Belediyelerin yapılacak olan yerel seçimlere girememe tehlikesi olduğunu ifade eden Yılmaz, “2009’da seçimlere 1 yıldan az kala karar alındığı için belediyelerimiz seçime girdi. Ancak yeni bir yasal düzenleme yapılmazsa belediyelerimizin 2014 yılındaki seçimlere girememe ihtimali var. 2009 yılında 41 belediyemiz bu kapsamdaydı. Şu an ise bu rakam 51’e yükselmiştir. 107 belediyesi olan Afyonkarahisar’da 51 belediye seçime giremezse büyük sıkıntı olur. BU konuda hükümetin gerekli girişimlerde bulunması gerekiyor” şeklinde konuştu. (Kocatepe)

Facebook Yorumları

Yorum