Dinar Gündemi

Dinar Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından, İlçe Jandarma Komutanlığı bahçesine bodur meyve bahçesi kurulduğu bildirildi.

Dinar Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Uğur Gölgeli, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bodur meyve bahçesinin, İlçe Jandarma Komutanı Kd. Üsteğmen Rasul Köse’nin talebi üzerine kurulduğunu söyledi.

Gölgeli, şunları kaydetti:

“Jandarma Komutanlığı bahçesine ziraat mühendislerimizin bahçe planlaması ile Kaymakamımız Ahmet Yurtseven’in katkılarıyla, Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından finanse edilen demonstrasyon bodur meyve bahçesi kuruldu. 2 dekar büyüklüğe sahip bahçe elma ve armut ağaçlarından oluşmaktadır. Elma ağaçlarının çeşidi jeromine ve scarlet spur, armut ağaçlarının çeşidi ise devecidir. Her üç çeşit de kışlık meyve çeşitleridir.”

Gölgeli, kurulan bahçenin Dinar çiftçisine de örnek olması açısından önem arz ettiğini ifade etti.

-Dinar’da Kur’an kursları açıldı

İlçe Müftüsü Celil Şimşek, iki ayrı Kur’an Kursu açıldığını bildirdi.

Şimşek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, açılan kurslara 32 kursiyerin devam ettiğini söyledi.

“Kursiyerlerimize Kur’an’ın yanı sıra itikat, ibadet, ahlak ve peygamberimizin hayatı ile ilgili bilgiler verilmektedir” diyen Şimşek, şunları kaydetti:

“Yeni açılan Dörtyol Camisi Kur’an kursumuz halkımız ve kursiyer öğrenciler tarafından memnuniyetle karşılandı. Vatandaşlarımız bu tür kursların yaygınlaştırılmasını istiyor. Kursiyerlerimizin kursa devamı konusunda takdire şayan bir gayret içerisinde oldukları gördük. Gelen talepler doğrultusunda kurslarımızı çoğaltabiliriz.”

Facebook Yorumları

Yorum

Sevebilirsin...